Dieta i walka z zakwaszeniem

Dieta zasadowa – co zjeść, by odkwasić organizm?

Dieta zasadowa będzie promować produkty, które są w stanie odkwasić organizm. To czy produkt będzie zakwaszał czy odkwaszał organizm nie będzie zależeć od smaku, ale od tego co będzie się dziać w trakcie przemiany materii. Produkty zasadowe będą mieć w czasie trawienia odczyn alkaliczny, który produkt w diecie zasadowej będzie szczególnie polecany?

Dieta zasadowa musi stawiać na produkty alkalizujące. Celem diety zasadowej będzie przywrócenie równowagi zasadowej w organizmie a głównym założeniem jest spożywanie około 80% zasad i do tego jedynie 20% kwasów. Utrzymanie takiego zestawienia gwarantuje zdrowie organizmu.

Co więc powinno się zjadać, by mieć dużo produktów alkalizujących?

Cenne będą przede wszystkim cytrusy, ale również warzywa i owoce. Szczególnie aktywne w zobojętnianiu kwasów będą buraki, sałata, jabłka, seler, banany, melony. Równowaga kwasowo zasadowa w organizmie będzie zachowana, jeśli będziemy zjadać chleb z sałatą, rzeżuchą, natką pietruszki, pomidorem a mięso z dodatkiem sporej ilości warzyw. warto także wiedzieć jakich produktów należy w diecie zasadowej unikać a będzie to przede wszystkim nabiał, mięso, sól cukier, kofeina. Niestety to taki zestaw, po który obecnie wiele osób chętnie sięga.

Dieta zasadowa będzie działać w taki sposób, że utrzymamy lekko zasadowy, właściwie neutralny stan pH w organizmie. Do obniżenia tej wartości przyczyniają się także stres, brak ćwiczeń, przyjmowanie leków, zbyt mało snu.

Co jemy w diecie zasadowej?

Przygotowaliśmy tutaj informację o tym jakie produkt spożywcze warto spożywać, jeśli mamy problem z zakwaszeniem organizmu i chcemy sobie z tym skutecznie poradzić z tym problemem. Na początek oczywiście należy przypominać, że zasadowych składników powinniśmy spożywać w ilości 80% wszystkich naszych składników odżywczych.

Niewłaściwa dieta

Produkty, których powinniśmy unikać w diecie zasadowej:

cukier,

nabiał,

mięso,

kofeina,

alkohol,

tytoń,

pszenica,

drożdże,

sól,

kwasy nasycone, tłuszcze trans.

Jakie efekty da nam dieta zasadowa?

Główny cel diety zasadowej to nie chudnięcie, choć czasami osoba będzie również tracić na tym zbędnych kilogramów. Utrzymanie w organizmie odpowiedniej równowagi kwasowo – zasadowej będzie bardzo ważne. Dzięki temu pokonać można taki problem jak bóle głowy, brak energii, ciągłe zmęczenie, katar, grypa które będą wracać. Nie będą również łapać nas skurcze po tym jak przebiegnie się krótki dystans. Na pewno warto zadbać o dietę zasadową, ponieważ dzięki niej powinniśmy czuć się lepiej.